ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی درمانی کلینیکی و از نوع جراحی است، بنابراین باید در انتخاب این روش برای داشتن شکمی صاف و متناسب به خوبی دقت کنید. در این عمل جراحی با از بین بردن چربی ها و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم، ناحیه ی شکم صاف، بدون برآمدگی یا چین خوردگی خواهد شد.

ابدومینوپلاستی چیست؟

شما از طریق بیهوشی عمومی به خواب می روید. سپس در قسمت انتهایی پوست که دیواره شکم شما را پوشانده، برشی انجام می شود.پس از نمایان شدن عضلات، جراح در صورت کشیده شدن عضلات، آنها را به دیواره شکم متصل می کند. سپس پوست شکم کشیده شده و مقدار اضافی پوست حذف می شود. در آخر برش با بخیه بسته می شود.آبدومینوپلاستی در یک جلسه انجام می شود. کل جراحی به طور معمول دو تا سه ساعت طول می کشد.

 

هنگامی که بهوش می آیید، برش شما با پانسمان جراحی پوشانده شده است. این پانسمان باید به طور مرتب تعویض شود. در این روش نیز نیاز به پوشیدن شکم بند یا گن دارید.پس از یک روز به منظور جلوگیری از ایجاد لخته های خون باید بایستید و قدم بزنید ( با کمک گرفتن). احتمالا بعد از آبدومینوپلاستی برای کاهش درد و خطر عفونت از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک استفاده می کنید. درناژ جراحی ممکن است تا دو هفته ادامه داشته باشد. بهبود آبدومینوپلاستی حدودا شش ماه به طول می انجامد.

همچنین باید تا زمانی که تأیید پزشک خود را دریافت کنید، از هرگونه فعالیت بدنی و ورزش شدید خودداری کنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

به طور کلی این جراحی به دو شکل کامل یا محدود (مینی ابدومینوپلاستی) انجام می شود که هر دو معمولا نیازمند بیهوشی کامل بیمار می باشند.

مینی ابدومینوپلاستی شامل:

می باشد. همچنین ابدومینوپلاستی کامل  شامل:

جراحی ممکن است بین ۲ تا ۵ ساعت طول بکشد. اکثر بیماران مجبورند تا چند شب پس از جراحی در بیمارستان بستری شوند. بیمار در حالی بیمارستان را ترک می کند که گِنی بسیار تنگ به تن کرده تا شکمش را سفت نگه دارد. پزشک به بیمار توصیه می کند که از گن بعد از ابدومینوپلاستی و حتی تا ماه ها بعد استفاده کند. تا ۲۴ ساعت پس از مرخص شدن باید شخصی باشد که از بیمار مراقبت کند.